Start horkovzdušného balónu OK-4731 byl zahájením letošní balonářské sezóny jeho pilotů Lubomíra Šmídy a Zuzany Klimešové. Ačkoliv původní meteorologická předpověď směrovala let, kterého se jako jeden z partnerů projektu zúčastnil také Týdeník Prostějovska, někam do okolí Kladek, skutečnost nakonec byla zcela odlišná. „I to je krásné na balónovém létání. Pilot se musí vždy podřídit podmínkám a přizpůsobit se možnostem, které aktuální situace nabízí,“ poznamenává L. Šmída.

Hodinový let nakonec skončil hladkým přistáním nedaleko Runářova. A nemohl samozřejmě také chybět ani křest ‚prvoletců‘. Podle podmínek projektu musela být posádka složena ze zástupce samosprávy daného místa, v tomto případě zastupitele Vlastimila Šmídy, podnikatelské sféry, kterou reprezentoval David Čadílek a zástupce partnerských médií. Právě první dva jmenovaní byli těmi, kteří přijali balonářský křest ve jménu ohně, vody, vzduchu a země.

Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že let balónem je opravdu velkým zážitkem, kterého se snad nejde nikdy nasytit. Pohled na otevřenou krajinu z výšky několika set metrů za tichého plynutí oblohou je něčím nepopsatelným.     

fotogalerii naleznete zde

článek z Týdeníku Prostřejovska najdete zde.

článek z Furtovniku naleznete zde.

powered by contentmap