Protože to nešlo na náměstí, aby to vidělo dost lidí, dohodli jsme se na spojení s dobročinnou akcí = štafetovým 24h během You dream we run na blanenském fotbalovém "stadionu", ze kterého jsme startovali v pátek 14. 6. v 19.25. Na palubu jsme vzali starostu Lubomíra Toufara i místostarostu Jiřího Crhu, pročež se před startem z pléna ozývaly hlasy, kdo bude vládnout Blansku, když se nevrátíme. :-) Třetím pasažérem byl novinář Stanislav Mrázek z blanenského plátku.

Přes nadějný výhled podle balónku, který odletěl k JV, jsme od počátku letěli přesně podle předpovědi, tedy čistě k jihu. Což je v zásadě jediný směr, kudy se z Blanska letět nedá. Trajektorie se dá stručně popsat slovy "les, les, les, vidím město veliké". Tedy Brno.

Když jsme neubojovali louku v Soběšicích, a uhlo nám to před Lesnou, pochválil jsem se za zásobu paliva na 2,5 hodiny letu, protože to vypadalo na let přes celý Brno. Nakonec se nám podařilo trefit nezastavěnou parcelu na Kociánce a přistát tak ještě na začátku města v 20.25. Bohužel už jsme nad ním uletěli dost, aby nás vidělo dostatek dobrých spoluobčanů, kteří usoudili, že jsme se zřítili, a zavolali policii. Pročež současně s doprovodem se z protějšího lesa vysoukala hlídka policie v oktávce. Vyptala se na počet pasažérů, počet mrtvých (0) a zraněných (0), vše si zapsali, vzali si vizitku a zase odjeli. Pasažéři pokřtěni na hrabata z Kociánky.

pilot Mirek Borkovec 

Informaci o letu je možné najít ve zpravodaji města Blanska 12/2013 zde

 

powered by contentmap